לחץ להדפסהלחץ להדפסהprint

באחת מאספות ההורים, אֵי שם בחודש טבת, לאחר חצי שנת לימודים, פנתה אימא של אחד התלמידים ושאלה: "החומר לבגרות מורכב, למה לא מתרגלים אותו גם בבית?" השיב המורה: "כל שבוע הם מקבלים 8 עמודים בחוברת העבודה, אלא שלבנך חסרה החוברת כבר מתחילת השנה…".

לצערנו, חוסרים בספרי לימוד וחוברות עבודה אצל תלמידים, היא מציאות מוכרת. פעמים רבות עם קבלת רשימת הספרים, הבנים/הבנות אומרים: "אמא, חבל על הכסף, לא צריך את הספרים והחוברות הללו, משתמשים בהם רק פעם בשנה, אני אסתכל עם חבר…" או: "המורה מלמד מתוך צילומים, החוברת היא סתם המלצה".

הורים יקרים! זוהי עצת היצר… אנא אל תוותרו על רכישת כל ספרי הלימוד. הספרים אינם מיותרים! בלי ספרים, אי אפשר ללמוד. פתיחת שנה עם כל הציוד הנדרש היא תנאי ללמידה פוריה, יעילה ומוצלחת. אנא אל תמנעו טוב מבעליו, והקפידו על כך שלבנכם/בתכם יהיה אותו במלואו, מאורגן ומסודר בזמן. בתי הספר נערכים מבעוד מועד להוציא את רשימת הספרים והציוד הנדרש. בהכנת רשימה זו הושקעה חשיבה, וכל פריט בה נחוץ. אנא, אל תדחו הרכישה, בצעו אותה במלואה ובמועדה. ניתן לקנות ספרים משומשים, להחליף ספרים ישנים באחרים או לפנות לגמ"חים המוכרים ספרי לימוד בהוזלה.

פתיחת שנת לימודים מאורגנת ומסודרת מסייעת לתלמיד להיכנס ללימודים בנחת ולהתחיל את שנת הלימודים "ברגל ימין" ובהצלחה.

הרב ליאור זיו, ר"מ בישיבה תיכונית מעלה אדומים.