ליווי הורים במהלך השירות הלאומי
יפה גיסר

יפה גיסר, יו"ר בת עמי , משוחחת על הקשיים והאתגרים שהבנות מתמודדות איתן בתחילת ובמהלך השירות הלאומי והאופן שבו ראוי שההורים יהיו שותפים ויתנו מענה מתאים.


בחירת מקום לשירות לאומי
רבנים ואנשי מקצוע משיבים על שאלות חינוכיות

בתי מבולבלת מאד ממגוון האפשרויות הקיימות לשירות לאומי. לאחרונה נראה לי כי הבעיה היא שאינה סגורה על עצמה. אני מודאגת הן מהפן הדתי והן מהפן הנפשי, מה לעשות?


בת העוזבת את מקום השירות הלאומי במהלך השנה
דורית שילוח

מאז היא בבית… ללחוץ? להניח?


חלה הדרדרות דתית אצל בננו
הרב רפי פוירשטיין

במהלך השירות, חלה ירידה דתית אצל בננו. זה גורם ליחסים מתוחים בבית. כיצד עלינו לנהוג


תהליך בחירת מקום שירות לאומי – תפקיד ההורים
יפה גיסר

יפה גיסר יו"ר בת עמי משוחחת על תהליך הבחירה של מקום השירות, על ההתלבטויות וההתמודדויות במהלך התהליך ועל מקומם של ההורים כתומכים בתהליך בחירת מקום השירות.


הורות והתבגרות: שירות לאומי
הרב אלישע אבינר, הרב יונה גודמן, ידעיה לוין ורעות גיאת

הכניסה לשרות לאומי היא מהפך שמשפיע באופן קריטי על הנערה על דמותה בעיני עצמה, כשהיא נכנסת לחלק הבוגר של החברה ועוברת מתפקיד של תלמידה נתרמת לתורמת ומעניקה. מאז הקמת השרות הלאומי מספר הבנות הלך וגדל, ומגוון התחומים המוצעים לבנות המשרתות הלך והתרחב. במקביל, מכיוון שעולמן הנפשי של בוגרות אולפנה ותיכון השתנה במידה מסוימת במהלך השנים, חלו תמורות באופן השרות. בתכנית הזאת ננסה להבין איזה תמורות עברו על בנות המשרתות בשרות לאומי במהלך חמישים שנה האחרונות, היכן נמצאת בת בוגרת תיכון, מהן השאיפות שלה, על מה היא חולפת, ומה הן ההעדפות שלה.


ישיבה או מכינה
רבנים ואנשי מקצוע משיבים על שאלות חינוכיות

בננו שמיניסט בישיבה תיכונית. יש לו יכולות ללמוד בישיבה, אולם הוא חושב על מכינה. אנו חוששים כי הלימוד במכינה ואחריו השירות הצבאי המלא ישחקו אותו מבחינה דתית. מה לעשות?


פינת הרב גודמן: הכוון לעתיד בכיתה י"ב ושמירת אחריות
הרב יונה גודמן

הרבה מתלמידי כיתות י"ב – בעיקר בנים – לא משקיעים מחשבה במסלול חייהם לאחר סיום לימודי התיכון. אבל בן שנכנס לישיבה גבוהה (לדוגמה) בלי להכין את עצמו רוחנית ונפשית למעבר עלול למצוא את השינוי קשה ואפילו לנשור מהלימודים שם כעבור כחודש. חלק בלתי נפרד מהבגרות שלו בגיל זה הוא שהוא זה שבוחר לאן פניו מועדות, בלי התערבות יתר של הוריו. מה יוכל לעזור לבן להחליט אם המקום שבחר בו מתאים לו? ואיך להוריו יוכלו לסייע לו בלי לקחת ממנו את האחריות על ההחלטה?


הורות והתבגרות: הכוון לעתיד לתלמידי י"ב
הרב אלישע אבינר, הרב יונה גודמן והרב אלי שיינפלד

ההחלטות הגולרליות בסוף כיתה י"ב משפיעות על העתיד הקרוב אבל גם על העתיד הרחוק – לכן ההכרעה כה משמעותית. מה תפקידם של הורים ואיך הם יכולים לסייע – אם בכלל – לבניהם? האם אנחנו ההורים הכלל אמורים להתערב בהחלטות נער שעוד מעט לוקח אחריות על הגנת מדינת ישראל? האם להורים יש כלים כדי לכוון?


שירות לאומי – תהליך בחירת השירות והתמודדות עם קשיים
צופית אליצור

הבת מסיימת שמינית, לאן היא תלך בשנה הבאה? מרחב האפשרויות מסבך את ההחלטה… האם לנו – ההורים – יש תפקיד כלשהו בתקופת הלבטים וההכרעה?