נזכרים בחופש הגדול הרב ליאור זיו

במשך שנת הלימודים הילדים חולמים על דברים שהיו רוצים לעשות לולי הלימודים. במשך החופש החלומות עלולים להישכך וחבל. על חשיבות התיכנון לקראת החופש הגדול.


קשיי החינוך בחופש הגדול נובעים (גם) מ… ההורים הרב יונה גודמן

אין טעם להתלונן על אורך החופשה, חייבים להתמודד. כיצד מתמודדים? על כך במאמר הזה.


הורות והתבגרות: ארגונים המפעילים פעילויות לנוער במהלך החופש הרב אלישע אבינר, הרב יונה גודמן, הרב בני וורצמן, הרב נתנאל שושן והרב אליאב פלהיימר

על פעילויות מיוחדות לימות החופש, מעבר לפעילויות המופעלות ע"י תנועות הנוער: ארגון 'לאורו נלך' – מרכז חינוכי להתנדבות, מחנה תורני בישיבות כרם ביבנה וברכת משה (מעלה אדומים)

לחצו כאן לפרטים מלאים ולהורדת ההקלטה


הסיפוק מהחופש הגדול הרב אלישע אבינר

חבל לחכות עד סוף החופש הגדול להחליט שהחופש לא ניצל במלואו. על כדאיות לערוך סיכומי ביניים ולתכנן את הזמן שנשאר


בבקשה תשמרו על הילדים הרב חגי גרוס

הרב חגי גרוס, מנהל בית ספר תיכון ביום-יום (וגם אבא בנוסף), הגיע מותש אך מלא סיפוק אל החופש הגדול. רגע לפני החגיגות, יש לו בקשה קטנה אליכם – ההורים: בבקשה אל תחריבו את מה שהוא והצוותים החינוכיים בכל הארץ עמלו עליו במשך כל השנה. הורים- עכשיו תורכם!


לדאוג או לא לדאוג מן החופש הגדול? אבינועם הרש והרב יהודה נוימן

החופש הגיע. התלמידים רוצים קצת לנשום אוויר. ההורים מתחילים לדאוג מעצם הנוכחות המוגברת שלהם בבית. האם לדעתך ההורים באמת מבינים שמעכשיו הם הולכים להחליף את תפקיד המחנכים באופן מלא? האם הם באמת ערוכים לכך עד כדי שינוי בהרגלי החיים שלהם בכדי שהם יהוו דמויות חינוכיות לילדיהם?


בתי הייתה בחוף דוגית רבנים ואנשי מקצוע משיבים על שאלות חינוכיות

בתי יצאה לטיול לצפון וחזרה מהורהרת מאד. לתדהמתי נודע לי כי היא הייתה בחוף דוגית. אני סוערת מאד בתוכי ולא יודעת כיצד להתנהל עם המידע הזה. מה לעשות?


הורות והתבגרות: החופש הגדול הרב אלישע אבינר, הרב יונה גודמן ותמי סמט

האם החופש הוא דבר טוב או האם זה רק אילוץ של המערכת? האם הוא הפוגה חיונית הכרחית בין שנת לימודים אחת לשניה או האם אנחנו רוצים להשיג מעל ומעבר בחופש הגדול? איך מסתדרים עם תוכניות בילוי של הנוער שלא תואמים את הרוח החינוכי של הבית? לעיתים רואים בחופש ירידה בהתנהגות במישורים רבים – בהגיינה אישית, בשעות שינה, תפילה. מה אפשר לעשות? ואיזו תרבות פנאי ניתן להציע לילדים כדי למלאות את זמנם? האם חייבים אטרקציות בחופש משפחתי? ועל התנהגויות סיכוניות שמאפיינות את החופש – האם אפשר למנוע את הנזק ומה לעשות לאחר המעשה?

לחצו כאן לפרטים מלאים ולהורדת ההקלטה


100 רעיונות מה לעשות כשמשעמם בחופש הגדול הרב יוני לביא

החופש הגדול בעיצומו ולא תמיד מוצאים מה לעשות ואיך למלא את הזמן. קבלו רשימה של 100 רעיונות מקוריים. בטוח תמצאו גם מה שיתאים לכם…


החופש הגדול בפתח – תקופה של בחירה הרב רפי פוירשטיין

חינוך לבחירה בתקופת החופש הגדול