הורות והתבגרות: החופש הגדול הרב אלישע אבינר, הרב יונה גודמן ותמי סמט

האם החופש הוא דבר טוב או האם זה רק אילוץ של המערכת? האם הוא הפוגה חיונית הכרחית בין שנת לימודים אחת לשניה או האם אנחנו רוצים להשיג מעל ומעבר בחופש הגדול? איך מסתדרים עם תוכניות בילוי של הנוער שלא תואמים את הרוח החינוכי של הבית? לעיתים רואים בחופש ירידה בהתנהגות במישורים רבים – בהגיינה אישית, בשעות שינה, תפילה. מה אפשר לעשות? ואיזו תרבות פנאי ניתן להציע לילדים כדי למלאות את זמנם? האם חייבים אטרקציות בחופש משפחתי? ועל התנהגויות סיכוניות שמאפיינות את החופש – האם אפשר למנוע את הנזק ומה לעשות לאחר המעשה?

לחצו כאן לפרטים מלאים ולהורדת ההקלטה


הורות והתבגרות: ארגונים המפעילים פעילויות לנוער במהלך החופש הרב אלישע אבינר, הרב יונה גודמן, הרב בני וורצמן, הרב נתנאל שושן והרב אליאב פלהיימר

על פעילויות מיוחדות לימות החופש, מעבר לפעילויות המופעלות ע"י תנועות הנוער: ארגון 'לאורו נלך' – מרכז חינוכי להתנדבות, מחנה תורני בישיבות כרם ביבנה וברכת משה (מעלה אדומים)

לחצו כאן לפרטים מלאים ולהורדת ההקלטה


"הורות והתבגרות" בנושא: תקשורת בין הורים למתבגרים – כיצד מדברים עם המתבגר? הרב אלישע אבינר ודורית שילוח

שאלות מאזינים: הבן שלי מדבר אתי רק על נושאים רדודים שאין לי בהם עניין. איך להרחיב את טווח השיחה? עד כמה לגלות התערבות, ומתי התקשורת מתחילה להיות מכבידה ומאוסה?

לחצו כאן לפרטים מלאים ולהורדת ההקלטה


הורות והתבגרות: פגיעה מינית בקרב בני נוער הרב אלישע אבינר ואילנית ימיני

התוכנית עוסקת בפגיעות מיניות בגיל ההתבגרות – מתבגרים שנפגעו מינית, מתבגרים שפוגעים מינית, מתבגרים שנפגעו בילדותם ומתבגרים שפגעו מינית בילדותם. מה ההיקף של התופעה? האם ביידנו למנוע פגיעות? ואיך לטפל אם נגלה שהילד שלנו נפגע או פגע?

לחצו כאן לפרטים מלאים ולהורדת ההקלטה


"הורות והתבגרות" בנושא: מוכנות ובשלות לנישואין הרב אלישע אבינר והרב משה ברלינר

להאזנה להקלטת התוכנית:   הרב משה ברלינר, מטפל משפחתי ויועץ נישואין על הנושא מאת הרב ברלינר: מהי האחריות של ההורים בשידוכים של ילדיהם? על הנושא בלב אבות: הבן אינו מספיק בוגר להתחתן יכול להיות שהבת שלי לא מתחתנת בגללי כיצד משוחחים עם בת רווקה על מצבה "הורים כבני אדם"

לחצו כאן לפרטים מלאים ולהורדת ההקלטה


הורות והתבגרות: לקראת לג בעומר – בין הכמיהה לנסתר להשקעה בעשייה בחיים הרב אלישע אבינר, הרב יונה גודמן והרב דב זינגר

מה גורם לנהירת אלפים למירון בל"ג בעומר? – יש לנו תחושה של חסרון בעבודת ה'? האם אנשים מחפשים משהו 'אחר'? על לימוד תורת הנסתר – האם לימוד הזוהר מערפל את המחשבה במקום לחדד? האם לימוד הקבלה על ידי המונים הוא סוג של חילול הקודש?
בני נוער – שהם בתהליך בניית עולמם הרוחני – האם יש אצלהם אותה כמיהה לנסתר?
והרב יונה גודמן מסתכל על הצד הפרקטי והאתגרים החינוכיים של ל"ג בעומר: את מי הילדים מזמינים למדורה ואת מי הם מחרימים? מאיפה נלקחו הקרשים? אוכל – כשרות, נטילת ידיים. ומה עושים סביב המדורה?

לחצו כאן לפרטים מלאים ולהורדת ההקלטה


"הורות והתבגרות": חובות הידיעה וגבולות הידיעה על המתבגר הרב אלישע אבינר ומתיתיהו שליאכטר

עד כמה אנחנו ההורים צריכים לדעת מה קורה ומה עובר על המתבגרים? מה גבולות העצמאות שלהם?

לחצו כאן לפרטים מלאים ולהורדת ההקלטה


הורות והתבגרות: כיצד ראוי להנחיל את זכרון השואה? הרב אלישע אבינר ואבי רט

מה אנחנו אמורים להנחיל לילדינו? על יציאת מצרים אנחנו מספרים כדי לפרסם את הנס הגדול ולבסס את האמונה ביכולת ובהשגחה האלוקית. אבל למה לספר על אסונות שקראו לעם ישראל? איזה מסר חינוכי יש להם להפיק מאירועי העבר?

לחצו כאן לפרטים מלאים ולהורדת ההקלטה


הורות והתבגרות: ליל הסדר – ענין של חינוך הרב אלישע אבינר והרב יוני לביא

ליל הסדר הוא כולו עניין של חינוך – "והגדת לבנך". מה אנחנו מצפים מילדינו בימי ההכנה המכריעים לקראת ליל הסדר? איך מבקשים עזרה מהילדים באופן שלא נגיע כולנו מותשים, מתוחים ועצבניים לליל הסדר? מה ראוי לעשות בליל הסדר עם הילדים?

לחצו כאן לפרטים מלאים ולהורדת ההקלטה


"הורות והתבגרות": על הפעילות החשובה של לב אבות עם הרב יונה גודמן, נעמי עיני, שולמית בן שעיה ועוד

על הפעילות החשובה של לב אבות. באמצע ההקלטה – טיפים חשובים מהרב יונה גודמן איך ליישם את הייעוץ שמקבלים מאנשי המקצוע, ועוד. כולל ראיון עם רכזת הפניות בקו – איך מתקבלת פניה לקו הייעוץ? ונעמי עיני עם סיפור הצלחה בקו.

לחצו כאן לפרטים מלאים ולהורדת ההקלטה