פרשת פנחס
מיכל פלהיימר

"תנה לנו אחוזה". מה מייחד את ארץ ישראל על פני שאר הארצות? מה דעתכם על נסיעות לחו"ל?


פרשת בלק
מיכל פלהיימר

"מה טובו אהליך יעקב". מהי לדעתכם הדרך הטובה לחנך לצניעות? מהו העומק הפנימי של הלכות צניעות? רעיונות לדיון משפחתי על פרשת בלק.


פרשת חוקת
מיכל פלהיימר

"על כן יאמרו המושלים בואו חשבון". מה דעתכם על לימודי המתימטיקה ושאר מקצועות החול? האם הם באים לשרת את לימודי הקודש או שיש בהם ערך בפני עצמם?


פרשת קורח
מיכל פלהיימר

"ויפלו על פניהם ויאמרו א-ל אלוקי הרוחות לכל בשר". כיצד ניתן להפוך את התפילה ממעמסה לרצון? איך נצליח להתייחס לתפילה כמתנה, ולא כעוד משימה שיש לסמן עליה וי?


פרשת שלח לך
מיכל פלהיימר

"ועבדי כלב, עקב היתה רוח אחרת עמו". כיצד לדעתכם ניתן לעמוד מול הכוח האדיר של השפעה חברתית, במיוחד בגיל הנעורים?


פרשת בהעלותך
מיכל פלהיימר

"אספה לי שבעים איש מזקני ישראל… ונשאו אתך במשא העם". מיהו לדעתכם המנהיג האידיאלי? אילו תכונות צריכות להיות לו?


פרשת במדבר
מיכל פלהיימר

"איש על מחנהו ואיש על דגלו". האם המחנך או המדריך בסניף צריכים לשים דגש על "גאוות היחידה" והמכנה המשותף, או לחזק יותר את הייחודיות של כל חניך?


פרשת בחוקותי
מיכל פלהיימר

"והבאתי מורך בלבבם… ורדף אותם קול עלה נידף". כיצד לדעתכם ניתן להתגבר על פחדים שונים ולהגיע לאומץ לב? מה בין זהירות לפחד? רעיונות לדיון משפחתי מבוסס על פרשת השבוע


פרשת בהר
מיכל פלהיימר

"וקראתם דרור בארץ". רבים מאתנו שואפים לעצמאות ולחיי דרור. מהם חיי הדרור הרצויים בעיניכם? אילו סוגי עבדות אתם מכירים?


פרשת קדושים

1. "ואת שבתותי תשמורו" (ויקרא יט, ג)   שאלה לדיון: מה עושים בשבת? בשבת עלינו להימנע ממלאכות רבות. אם כן, מה עושים בשבת? מה לדעתכם צריך להיות התוכן העיקרי של השבת? (מנוחה, אכילה, קריאת ספרים עיתונים, לימוד תורה, השקעה במשפחה, מפגש עם חברים)   הצעות למקורות המתייחסים לשאלה:   הרבנית אורה רבקה וינגורט, אור הלבנה קראו את המאמר המלא…