ירידה רוחנית בקרב בני נוער מתוך "דבר חברון"/ הרב דוב ליאור

ייתכן שההורים עושים כל מה שיש לאל ידם, ובכל זאת הילדים נטו מן הדרך. מה שצריך הוא החלטיות ואמירה חד-משמעית שבבית יש מחויבות לצורת התנהגות מסוימת. לא ייתכן שבבית של שומרי תורה ומצוות, ילד יחלל שבת בפרהסיה, ידליק את האור וישמע רדיו בקולי קולות, יעשן וישים ללעג ולקלס את כל יושבי הבית.

כריכה של הספר 'אורות הקודש'
חינוך הרצון מתוך אורות הקודש / הרב אברהם יצחק הכהן קוק

רצונו של האדם הוא הבסיס לכל הווייתו. בילדותו, זקוק האדם לחינוך הרצון על ידי כניעה ושבירה, אך כשהוא גדל רצונו העצמי הולך ונהפך לטוב, ושבירת רצונו גורמת דווקא לנזק. בתפר שבין שתי תקופות אלו אתגר החינוך הוא הקשה ביותר.


תפילת השל"ה הקדוש תפילה שטוב לאומרה בכל עת, ובפרט בערב ר"ח סיון

תפילה שתיקן רבינו השל"ה הקדוש (רבי ישעיהו הלוי הורביץ) עבור הורים. שעת רצון מיוחדת לומר את תפילת השל"ה, היא בערב ראש חודש סיון.


שיר הלל למחנכים בתיכון מתוך אמונת החינוך / הרב אלישע אבינר

המשימה המוטלת על המחנכים בתיכונים הדתיים, בישיבות התיכוניות ובאולפנות, היא מן הקשות בשדה החינוך. את ההצלחה יש למדוד לפי הקשיים. על כן אל נזלזל בתוצאות ואל ניסחף אחר ביקורת כוללת.


השבת – הזדמנות לתת חום לילדים מתוך "לחנך בשמחה" / הרב יצחק זילברשטיין

אם הילדים יראו שלפחות בשבת אנחנו משתדלים מאוד להימצא בחברתם, הם יבינו את האילוצים שלנו בימות החול. אין לנו זמן טוב יותר להיות עם הילדים, מאשר שבת קודש.


תקווה מתוך הספר "שביל בעולם"/ חילי טרופר

אנו מאמינים שיש תנועה בעולם. שגם ילד שכעת שרוי באפלה יכול לגשש את דרכו החוצה. תלמיד שמעיד על עצמו כי התקווה שבה לחייו, מבטא הצלחה בחינוך. חינוך מבקש לתת תקווה.

כריכה של הספר לימוד פרשני התורה ודרכים להוראתם
מטרת המורה בבית הספר מתוך "לימוד פרשני התורה ודרכים להוראתם"/נחמה ליבוביץ

אין עיקר מטרתנו בבית הספר להרבות מידע, אלא להרבות אהבת התורה, שיהיו דברי תורה יקרים וחביבים על הלומד.

שער לספר טעם ודעת דברים
החינוך מעיד על יחסנו לתורה מתוך "טעם ודעת"/ הרב משה שטרנבוך

מאופן חינוכו של האדם את בניו יש ללמוד עד היכן מושרשים במעמקי ליבו התשוקה והרצון לדברי תורה ומצוות. . .


אבות ובנים מתוך "ר' אריה היה אומר" / שמחה רז

לא אחת, ישנה מתיחות בין אב לבנו. אולם, משהתבגר אותו בן והוא עצמו מתברך בבנים ונהיה לאב, מיטיב הוא להבין מה הן הרגשות של אב לבנו והשלום והשלווה חוזרים לשרור ביניהם.


מקום מתוך הספר "שביל בעולם" / חילי טרופר

תחושת השייכות היא צורך משמעותי עבור כל אדם, בוודאי מתבגר. יש נערים שכל שהם צריכים מאתנו זה להפר את תלישותם, לתת להם מקום להרגיש בו נוח, ולהמתין בסבלנות לפריצתם שעוד תגיע.